26 серпня в прокат виходить «Легенда про зеленого лицаря», над якою працювала інді-студія Критики пояснюють, чим цікава «Легенда про Зеленого лицаря» ukrfilmy.com Team
Критики пояснюють, чим цікава «Легенда про Зеленого лицаря»

26 серпня в прокат виходить «Легенда про зеленого лицаря», над якою працювала інді-студія A24 («Маяк», «сонцестояння», «Місячне світло»). Це вільна екранізація англійської середньовічної поеми «Сер Гавейн і зелений лицар» з Дівом Пателем і Алісією Вікандер. Критики тепло зустріли прем'єру: 87% на Rotten Tomatoes і 6,9/10 на IMDb. Розповідаємо, що писала про фільм зарубіжна преса.


Про що він?

Це вільна адаптація лицарського роману XIV століття. Головний герой-розгульний племінник короля Артура, Гавейн (Дев Патель). Різдвяним ранком його будить в борделі коханка Ессель (Алісія Вікандер). Гавейн повертається в Камелот на бенкет за круглим столом, де його чекає король Артур. Під час торжества в зал вривається Зелений лицар і кидає всім виклик: будь-хто, хто зможе вдарити гостя, отримає його зелену сокиру. У відповідь переможець повинен прийти в зелену каплицю на наступне Різдво і витримати такий же удар від Зеленого лицаря.Гавейн приймає виклик і на наступне Різдво відправляється до зеленого лицаря. По дорозі він зустрічає привидів, зустрів Лиса який розмовляє і жінок-велетнів. За словами Чарльза Брамеско (The Guardian), герой подорожує по Англії, що опинилася між містичними язичницькими релігіями і зароджується християнством. Піт Хеммонд з Deadline пише, що подорож Гавейна швидше метафізичне: це шлях до впевненості в собі, дорослішання і мужності.


"Гіпнотична кіноказка, просочена темною магією і надприродним жахом. Фантастична пригода у своєму власному жанрі", - так описує новинку Девід Руні з The Hollywood Reporter. Режисер Девід Лоурі, ДО РЕЧІ, зізнався, що натхненням для нього послужив фільм «Віллоу» — фентезі-бойовик 1980-х за сценарієм Джорджа Лукаса.


Чому сюжет у фільмі не важливий?

Девід Ерліх з IndieWire називає "Легенду про Зеленого лицаря" артхаусною фантазією, це не мейнстрімний фільм. Крім оригінального тексту, в сценарій вплетені валлійські, ірландські та англійські легенди. Проте сюжет тут займає другорядне місце. Симон Абрамс з The Wrap зазначає, що режисер Девід Лоурі ставить в центр художню концепцію. "Фільм навмисно розпливчастий за змістом. Він пропонує глядачам самим зробити висновки", - підтверджує Брендон Кац (Observer).


"Проект A24 може здатися занадто дивним і загадковим для глядачів. Але ті, хто піддадуться його унікальній чарівності, отримають справжнє задоволення від світу Лоурі», — пише Девід Руні (The Hollywood Reporter).


Крім авторської подачі, критики оцінили операторську роботу і костюми


«Від боліт до лісів, оповитих туманом — і пустельних гірських доріг-оператор Ендрю Дрозд показує через холод, що охопив землю, той страх, який гризе Гавейна. А костюми привносять яскраві фарби в кадр. Патель виглядає особливо добре в срібній кольчузі і плащі шафранового кольору, — стверджує Девід Руні з The Hollywood Reporter. - Дуже важливий і звуковий ландшафт, повний лякаючих звуків природи. У нього входить і саундтрек Деніела Харта з хоровими вставками».


"Лоурі і оператор Ендрю Дрозд (“історія примари") зняли найбільш вражаючий у візуальному плані фільм з часів "біжить по лезу 2049". "Дует повністю пропрацював кожен міліметр екрану", - додає Брендон Кац (Observer). "Захоплюючі дух пейзажі зняті в Ірландії: смарагдово-пишні в одних районах і безплідні в інших. Але візуальне пишність було б просто стороннім атракціоном без "упаковки" Лоурі. Він замаскував некомерційний фільм під масову розвагу для тих, хто все ще сумує за "Грою престолів", — пише Чарльз Брамеско (The Guardian).


А за що лають фільм?

Симон Абрамс з The Wrap вважає, що заслуги оператора і художника по костюмах не можуть врятувати фільм від обмеженого уявлення Девіда Лоурі про його персонажів. "Більшість з них говорять як персонажі Тарантіно, які тільки що відкрили для себе Чосера (середньовічного англійського поета Джефрі Чосера-Прим. ред.). "При цьому всі вони схожі на головних героїв Уеса Андерсона, яких переробив студент-мистецтвознавець", — пише критик. А сцени сексу і насильства, на думку Абрамса, Девід Лоурі використовує як "дешеві ефекти", щоб утримати увагу глядачів.


А Оуена Глібермана з Variety здивував CGI-вид Зеленого лицаря, який у фільмі представлений антропоморфним зеленою істотою з головою з дерева: "випадковість чи, що він виглядає точно так же, як Грут з "Вартових Галактики"?".


Вердикт


"Це сміливий, незвичайний фільм, повний привабливої неоднозначності. У ньому немає яскравого екшену або сучасного погляду, через який екранізації легенд про короля Артура Антуана Фукуа і Гая Річі провалилися. Девід Лоурі віддаляється від міфів Середньовіччя зовсім недалеко і створює щось тихе, сліпуче і нове", - пише Девід Руні (The Hollywood Reporter).


Але нестандартний художній підхід оцінили не всі. "У "Зеленому лицарі" досить похвального нахабства, але при цьому фільм не настільки переконливий, наскільки незвичайний", — підводить підсумок Симон Абрамс (The Wrap). "Загадковий, двозначний і дуже кінематографічний. "Легенда про Зеленого лицаря" одночасно вражає, збиває з пантелику і цілком заворожує", - підсумовує Брендон Кац з Observer.


Є у фільмі і біблійні мотиви, але вони теж показані з авторської точки зору. "Лоурі створив зворушливу християнську притчу з язичницькими елементами, щоб відтворити історію Христа. Гавейн каже, що захищає честь, але насправді він приймає смерть", - пише Оуен Гліберман (Variety).


Прем'єру оцінять не тільки ті, хто скучив за "Грою престолів". "Шанувальники епічних кіноказок, особливо "Володаря кілець", будуть в захваті від кіноподорожі, яка ще й змушує задуматися про життя", — вважає Піт Хеммонд (Deadline).

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий