«Кендімен» очолив прокат США Кінець серпня в американському прокаті - традиційно низький Що відбувається в прокаті: в Америці люблять «Кендімена» ukrfilmy.com Team
Що відбувається в прокаті: в Америці люблять «Кендімена»

«Кендімен» очолив прокат США

Кінець серпня в американському прокаті - традиційно низький сезон, коли школярі та студенти вже вирушили на заняття (в США навчальний рік починається ще до календарної осені), а блокбастери закінчилися. Але зате у невеликих проектів з'являється шанс вистрілити, що І сталося в уїк-енд 27-29 серпня з хоррором «Кендімен» про вбивцю, що тероризує жителів Чикаго. Фільм Ніа Дакости в минулі вихідні очолив рейтинг бокс-офісу зі зборами в 22,4 млн доларів. Тільки трьом картинам в історії вдавалося отримати більше в останній літній уїк-енд: рекорд належить «Пункту призначення 4», (2009 рік, 27,4 млн доларів), за ним йдуть «Не дихай» (26,4 мільйона в 2016 році) і «Хеллоуїн 2007» Роба Зомбі (26,3 мільйона).


Права на історію про Кендімена дісталися студії Universal після покупки компанії Polygram. У 1990-ті у франшизи вийшло три фільми, а сценарій нової серії писав Джордан Піл, автор «геть» і «ми», що загострив в сюжеті расову тему. Не дивно, що серед перших глядачів нового «Кендімена» найбільше афроамериканців (37% при 30% білих). Найкраще фільм приймають в Чикаго, де і відбувається дія, а також в інших великих містах США. Голлівудська Преса зазначає, що режисерка «Кендімена» Ніа ДаКоста стала першою афроамериканкою, фільму якої вдалося очолити американський бокс-офіс («Злам часу» Ави ДюВерней в 2018 році зібрав більше, але не зміг вийти в лідери).


«Головний герой» дістався до Китаю


Два тижні тому несподіваним хітом прокату став комедійний екшен «Головний герой» з Райаном Рейнольдсом. Наступні вихідні закріпили його успіх: у другий тиждень прокату фільм втратив всього 34% зборів. Втім, у вихідні 20-22 серпня у «Головного героя» і не було серйозних нових конкурентів. Єдиним широким релізом тижня став «Щенячий патруль в кіно», повнометражна версія дитячого серіалу. Мультфільм виступив краще очікувань - 13 млн доларів в перший тиждень. Зараз в Америці саме дитячі фільми найбільше страждають від пандемії: багато батьків побоюються вести в кіно нещеплених дітей.


«Головному герою» вдалося стати першим голлівудським фільмом, що вийшов в китайський прокат після довгої перерви. У КНР в липні відзначали сторіччя Комуністичної партії Китаю, і з цієї нагоди репертуар кінотеатрів заповнили патріотичні новинки, а на імпортні релізи була неофіційно накладена тимчасова заборона. Збори «Головного героя» в перші вихідні в Китаї лише ненабагато менше, ніж в Америці (23,9 млн доларів, в США і Канаді було 28,4 мільйона). Крім того, фільм Шона Леві зайняв перші місця в прокаті Великобританії, Австралії, Бразилії та Мексики. Загальні світові збори картини перевищили 100 млн доларів.

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий