Вийшов трейлер фільму "Матриця: Воскресіння". Це четверта частина серії, яку Нео живий, але нічого не пам'ятає. Що ми дізналися з трейлера нової "матриці"? ukrfilmy.com Team
Нео живий, але нічого не пам'ятає. Що ми дізналися з трейлера нової "матриці"?

Вийшов трейлер фільму "Матриця: Воскресіння". Це четверта частина серії, яку поставила Лана Вачовскі. Її сестра Ліллі, яка працювала над трилогією, взяла паузу в кінокар'єрі. Розбираємося, чого чекати від відновленої франшизи.Нео і Трініті повернулися


У "Революції", поки останній частині серії, Трініті (Керрі-Енн Мосс) гине при катастрофі корабля в місті машин, а Нео (Кіану Рівз) сліпне і вмирає після битви з агентом Смітом. Виявляється, головні герої якось знову підключилися до Матриці, але нічого не пам'ятають про свої колишні життя. Тепер Томас Андерсон не працює в офісі. Він ходить до психотерапевта (його грає Ніл Патрік Харріс), якому скаржиться на дивні сни (глядач - то знає, що це спогади про минуле життя). Раніше Томас був відомим хакером, а тепер втраченим поглядом дивиться на людей, які навіть в ліфті не можуть без гаджетів.


Судячи з усього, любов до Трініті знову привела Нео в матрицю, і його чекає переродження. Втім, уважних фанатів серії повернення обраного не повинно дивувати: у фіналі третього фільму Піфія (Мері Еліс) передбачала програмі-дівчинці на ім'я Саті, що «ми коли-небудь ще побачимо Нео». Оракул ніколи не помиляється.


Морфеус теж, але не той


Лана Вачовскі повернула на майданчик Рівза і Мосс, але Лоренсу Фішберну, виконавцю ролі Морфеуса, навіть не подзвонила, як зізнався сам актор! Ні матеріали для преси, ні трейлер це не підтверджують напевно, але, швидше за все, капітана корабля «Навуходоносор» зіграє Яхья Абдул-Матін II, зірка «Кендімена» і «Хранителів». У всякому разі, в трейлері його герой робить все, що робив Морфеус в першому фільмі: носить сонцезахисні окуляри-пенсне, пропонує Нео таблетки і бореться з агентами.


У фільмі з'являться нові герої


Джессіка Хенвік з'являється в образі синеволосої партизанки, яка веде війну з повсталими машинами. Судячи з ролика, саме у неї на плечі тепер знаходиться татуювання з кроликом, за яким повинен слідувати Нео. Так герой зможе знайти Морфеуса і, відповідно, звільнитися від життя в ілюзії.


Ніл Патрік Харріс грає психотерапевта в синіх окулярах, який, мабуть, виписує Нео сині таблетки, що змушують героя приймати матрицю за реальність.


У четвертій частині з'явиться і Джонатан Грофф ("мисливець за розумом"). Кого він грає, поки незрозуміло. Але його персонаж, здається, багато знає про Нео і світ матриці. "Через всі ці роки ти повернешся туди, де все почалося? Назад в матрицю?"- запитує він Нео. Для агента герой Гроффа розслаблений, і щось підказує нам, що це не позитивний персонаж. Ймовірно, це Архітектор, творець матриці, або один з його представників.


Продовження матиме інший візуальний стиль


По картинці четверта частина буде сильно відрізнятися від оригінальної трилогії. Не дивно, адже Лана Вачовскі повністю змінила знімальну групу. Над продовженням "матриці" працювали люди, які створювали разом з Вачовскі серіал "Восьме почуття": оператори Даніель Массачусетсі і Джон Толл, художники-постановники Х'ю Бейтап і Пітер Валпоул, художник по костюмах Ліндсей Паг і супервайзер візуальних ефектів Ден Гласс (він, втім, працював і над попередніми сиквелами "матриці"). Вже по трейлеру видно, що у фільмі не буде фірмової матричної зеленої кольорокорекції, якою виділялися старі фільми.


Ще з "Восьмого почуття" прийшли актори Ерендіра Ібарра, Макс Рімельт і Брайан Дж. Сміт, разом з ними сценаристи Девід Мітчелл і Олександр Хемон, а також композитори Джонні Клаймек і Том Тиквер (німецький режисер, який знімав з Вачовскі "Хмарний атлас", ще й музику пише!). Так що є всі шанси, що сиквел буде ближче до закритого Сай-фаю Netflix, ніж до попередніх бойовиків франшизи.


Навіщо всюди дзеркала?


Якщо перша "матриця" була версією "Аліси в Країні чудес", то в "воскресінні" проглядають мотиви з "Аліси в Задзеркаллі". У ролику героїня Пріянки Чопри (кого грає зірка Боллівуду, поки незрозуміло) якраз читає продовження казки. Для оригіналу Вачовскі запозичили у Льюїса Керролла чимало образів. Наприклад, білого кролика, метафору "кроляча нора" і дзеркало як прохід в інший світ (саме так в казці Аліса опинилася в Задзеркаллі).


Судячи з трейлеру, тему дзеркал розширять. На початку в них з побоюванням вдивляються Нео і Морфеус, а в кінці Нео все-таки входить в них разом з героїнею Джесіки Хенвік. Можливо, дзеркала візьмуть на себе ту ж роль, яку в першій частині виконували телефони, тобто допоможуть героям переходити з реального світу в матричний.


А що з музикою?

У трейлері грає "White Rabbit", класика групи Jefferson Airplane. Пісня перегукується з творами Льюїса Керролла і темою зміни свідомості. Трек неодноразово звучав в кіно, а найвідоміша сцена з її використанням — в "страху і ненависті в Лас-Вегасі", де доктор Гонзо (Бенісіо дель Торо) слухав "White Rabbit", лежачи у ванній під впливом наркотичних речовин.

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий