Український кінематограф проходив різні стадії. Від процвітання до погибелі. Але кожного Історія українського кіно ukrfilmy.com Team
Історія українського кіно
Український кінематограф проходив різні стадії. Від процвітання до погибелі. Але кожного разу, ніби фенікс, відновлювався після занепаду.

Перші кроки

Історія українського кінематографа розпочалась в далекому 1893 році. Йосип Тимченко - головний механік Одеського Новоросійського університету, створив прототип сучасного кінознімального апарату, та апарату для кінопроєкції. Тоді почались здійснювати перші кінозйомки. І вже 7 листопада 1893 року - світ побачив перші стрічки. Демонстрація проходила  в готелі “Франція”. Але варто зазначити, що стрічки були короткі. І лише у  1911 році відбулось знімання  першого повнометражного німого фільму “Запорізька січ”. 

Також на початку, 1900 років, надавали перевагу  екранізаціям популярних українських вистав “Наталка Полтавка”. “Наймичка” та інших вистав. 

Указ, який змінив все

Після проголошення незалежності України, з'являється указ про українізацію кіно. Саме після цього указу відбулись прем'єри таких кінокартин як: “Брехня”, “Чорна пантера”, “Вітер з півночі”, та інших. З'явилось товариство “Українфільм”, яке зайнялось виробництвом та широким розповсюдженням українського кіно. 

Реалії радянських часів

У період з 1919 - 1991 років українське кіно було частиною радянського. І в наслідок русифікації України в 1991 році - український кінематограф зник як масове явище. В цей період відбувся занепад українського кіно. Виробництво кіно українською мовою було зупинено, а на українських кіностудіях стали знімати російські стрічки. Український кінематограф став офіційно мертвим. 
В цей період “Українфільм”, стала організацією підпорядкованою “Союзкіно”. Не дивлячись на те, що  в той час, всі фільми знімались російською мовою, кінематограф все одно розвивався. З найбільших досягнень - зародилось  звукове кіно, що стало проривом в кінематографі тих часів. Також, почали знімати анімаційне кіно. 

Відродження на яке ми чекали

І тільки в період 2000-2010 років відбувся період відродження української кіноіндустрії. На рубежі 2000-х р. величезний успіх мав фільм польського режисера Єжи Гофмана «Вогнем і мечем». Головним героєм фільму став український актор Богдан Ступка, він зіграв роль гетьмана Богдана Хмельницького, і став головним гетьманом України. Коли у 2014 році відбулась революція гідності, в кінопрокат вийшов перший український блокбастер Поводир, українські фільми почали збирати чималу касу в українському кінопрокаті. У 2018 вперше за всю історію українські фільми увійшли у Топ 20-ку найкасовіших фільмів українського кінопрокату за підсумками 2018 року.

Майбутнє творить кожен з нас!

До сьогоднішнього часу, український кінематограф, ніби фенікс, який переродився після смерті - все частіше і частіше вражає нас своїми геніальними творіннями. Ми надіємось, що так і буде надалі. 

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий