Заборонений (2019)

Хвилюючий та напружений фільм розповідає про долю українського поета-шістдесятника Василя Стуса. 
Щороку, 5 вересня в Україні відзначається День пам’яті поета, який був одним з ініціаторів протестів проти терору радянської влади на території України. 
Фільм розповідає не лише біографію поета, а є спробою уособити образ невтомного борця за свободу рідної країни. Саме таким, зрештою, і був Стус.

Структурно, стрічку можна поділити на три частини - Київ, Суд та Віра. Кожна із них розповідає про певний період життя поета. Першим у кадрі з’являється Київ. Тут Стус - ще молодий, повний натхнення студент. Однак після того, як вечір пам’яті Василя Симоненка, на який майбутній поет завітав із дівчиною, зриває поліція, Стус обурюється. 

Так починається боротьба людини із владою, яка продовжувалась до останнього подиху поета.
Разом з однодумцями юнак кидає виклик системі та публічно говорить те, про що мовчать усі навколо. Однак, владі не потрібні бунтівні настрої у суспільстві, яке потрібно позбавити власної ідентичності. Тому Стус втрачає місце в аспірантурі, а згодом і роботу. 

Так і починається нелегкий шлях поета. Згодом він отримує фальшиві звинувачення та завдяки легкій руці державного адвоката Медведчука, опиняється за ґратами. Ця мить у фільмі викликала чималий суспільний резонанс у 2018 році, коли фільм був на етапі створення і зрештою провокаційний уривок зі сценарію таки видалили. 

Дивіться фільм Заборонений українською, та пам’ятайте своїх героїв попри все.

Дивитись Заборонений (2019) безкоштовно в хорошій якості
eye Переглядів: 432
eye Переглядів: 432
Відгуки до фільму Заборонений (2019) 0
Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий