Ціна правди – не просто екранізація біографії британського журналіста, який відкрив Ціна правди - історичний трилер про сталінський голодомор ukrfilmy.com Team
Ціна правди - історичний трилер про сталінський голодомор

Ціна правди – не просто екранізація біографії британського журналіста, який відкрив світу приховані факти реальної картини сталінського режиму та сутність СРСР, а трагічна історія українського народу та справжнього геноциду.

Чим цікавий трилер

У фільмі оповідь ведеться від імені головного героя Гарета Джонса, який чи то надруковує його, чи то тривожним голосом розповідає слухачеві, що надає кінострічці певної казковості.

Джонс приїжджає в СРСР в 1939 році так, як для європейських чиновників не було зрозуміло звідки в Сталіна береться стільки грошей та ресурсів в час великої всесвітньої кризи. На той час головним канцлером Німеччини був Гітлер. Всюди панує атмосфера депресії, страху.

Розгорається і конфлікт між двома репортерами, вище згаданим Гаретом Джонсом та Волтером Дюранті – сумнозвісним та цинічним керівником московського бюро газети The New York Times.

Ця особа неодноразово писала про те, що люди в радянському союзі живуть в достатку і країна процвітає.

Не  встигнувши виїхати з країни, Джонс отримує дивний телефонний дзвінок від знайомого. Не встигнувши зустрітись з колегою, той гине за дивних обставин.

Далі оповідається, як Гарет поступово розкриває деталі реальної картини подій на території України. Попри те, що сцен з вимираючим населенням не так багато, головним акцентом в кінострічці є саме необхідність знайти правду, ціну тій правді та донесення її на огляд цілому світу. На жаль, світ не захотів відкрити очі на злодіяння СРСР.

Під великим тиском радянського союзу головний герой хоч і здійснює свою мету, але сам гине у віці тридцяти років.

Особливості кінострічки

Ідея картини «Ціна правди» належить американці Андреа Халупі. За словами сценаристки над твором вона працювала близько 14 років. Ввійшовши у творчий тандем з відомою польською режисеркою Аґнешкою Голланд, світ зміг побачити унікальну історію, яка має на меті привернути увагу суспільства до історичних реалій українського народу.

Основна сюжетна лінія розбавляється відступами Джорджа Оруела, тонко натякаючи глядачеві, що саме побачене Джонсом надихнуло геніального письменника свого часу на написання «Колгосп тварин». Таким було художнє бачення сценаристки з українським корінням, що додало фільму особливого акценту.

Атмосферу та сам вигляд радянського союзу зі сторони зображено дещо гіперболізовано та дещо штучно. Для людей з пострадянських широт це може стати досить помітним. У фільмі чомусь по вулицях ходять більше червоноармійців, ніж звичайних цивільних, хоча основна маса населення – це були прості робочі на фоні їхніх каторжних буднів.

Незрозумілою є картини околиць, які виглядають як сіра пустка. На фоні цього, нічні гуляння з проститутками, морфієм та джазом в готелі «Метрополь» виглядають як вирізка з окремого кіно.

Чому варто дивитись фільм

«Ціна правди» - якісна кінострічка з глибокою та важливою темою для України та її населення. Повнометражна картина не просто висвітлює історичні події, а й той біль, якого зазнав український народ  в радянські часи. Це ще одне нагадування про те,  яким страшним і пагубним був режим по відношенню до нашого народу.

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий