Майже неможливо передбачити, коли та де нова зірка вирветься на сцену. Існує так багато Захоплюючий погляд на кумира Біллі Ейліш у фільмі «Світ якийсь розмитий» ukrfilmy.com Team
Захоплюючий погляд на кумира Біллі Ейліш у фільмі «Світ якийсь розмитий»

Майже неможливо передбачити, коли та де нова зірка вирветься на сцену. Існує так багато талантів, які змагаються за увагу і більшість з них залишаються непоміченим. Документалісту Р.Дж. Катлеру пощастило, коли його камери зафіксували астрономічний підйом зірки електропопа Біллі Ейліш у своєму фільмі «Світ якийсь розмитий». Він потрапляє в картину саме тоді, коли Айліш досі створює музику зі своїм старшим братом, Фіннеасом О'Коннелом, у своїй кімнаті.


Люди зі студії звукозапису заходять, щоб почути, про що йдеться, і вони чемно посміхаються, не підозрюючи, наскільки великим стане цей маленький момент у домі О’Коннела. Ми бачимо, як тодішня 17-річна Айліш змінила свій стиль, створила свій власний та вимагала контролювати підтримку образу, аж до режисури власних музичних відео. Ми спостерігаємо за народженням зірки, за хвилюючим, а часом і нестерпним досвідом.


Фільм Катлера лише частково розповідає про дитинство та батьківський дім Біллі. Брати та сестри підростаючої зірки, виросли з інструментами в будинку, а татові уроки музики та поради мами щодо написання пісень допомогли робити власні мелодії. Батьки Айліш, Меґі Бейрд і Патрік О’Коннелл, згадують моменти за які пишаються дочкою і втішають її в більш жорсткі. Вони розповідають про свою дочку, її покоління та те, як швидко діти ростуть, як своєрідний коментар у фільмі.


У 13 років Айліш випустила свій перший сингл на SoundCloud, де знайшла своїх перших кілька сотень слухачів. Зараз на її сторінці Spotify перелічено сотні мільйонів треків. Поміж датами турів та повсякденними підлітковими віхами, такими як отримання посвідчення водія, Айліш та її брат створюють пісні для свого дебютного альбому "Коли ми всі засинаємо, куди ми йдемо?" Фільм Катлера повертає шанувальників у перші дні з її деяких вже створених хітів. Але це не єдині інтимні моменти фільму. Фільм також документує відверті думки Айліш про психічне здоров'я та своїх шанувальників, динаміку, про яку вона глибоко піклується, але визнає власні вимоги.


У різних частинах документального фільму виникає занепокоєння з приводу того, як люди будуть реагувати на її роботу чи як вона поводиться. Документальний фільм також описує стосунки, які зникають, і те, як це впливає на неї як за лаштунками, так і на сцені. У ньому зафіксовано її прихильність до зустрічі з власними героями, такими як Джастін Бібер, того, кого вона так глибоко любила в дитинстві, її мати згадує, що вони майже відправили її на терапію через її розчарування.


Документальний фільм прослідковує її успіхи з деякими суворішими реаліями роботи. Болісний спогад через витіснення із танцювального світу через травму, продовжує переслідувати Айліш фізично та емоційно. Травма - ситуація досить жахлива, але вона кинула виклик заради своїх шанувальників. Це один із найдраматичніших моментів документального фільму. Сам фільм наближається до об'єкта, спостерігаючи за ним здалеку, навіть перебуваючи в одній кімнаті. Вже у цьому віці Айліш заглиблюється в ряд питань у своєму житті, і, схоже, не потрібно особливо переконливо відкривати їх для себе. Вона розчарована критикою та технічними проблемами, стурбована виступами для великих натовпів, готова поділитися старими нотатками та написами про самоушкодження зі старих зошитів. Її одяг, волосся та нігті делікатно змінюються напередодні виходу першого альбому. Ця трансформація без спроби привернути до себе увагу, переросла у власну щоденну еволюцію молодої людини.


Незважаючи на те, що документальний фільм "Світ якийсь розмитий" багатий деталями та відкритою інформацією про  зірку, він наповнений занадто великою кількістю побічних сцен та відвертих розмов. Основна драма та історія є, але кілька сцен не додають сюжету, а лише продовжують його.

Документальний фільм з’являється напередодні Греммі-2020, де Ейліш забрала додому золото за найкращого нового виконавця, запис року, пісню року, альбом року та найкращий поп-вокальний альбом, плюс написання та запис пісні до фільму про Джеймса Бонда  "No Time To Die". Це ідеальна висока нота, на якій варто завершити.


Переглянути фільм

{name} У Світі Біллі Айліш / Біллі Айліш: Світ якийсь розмитий (2021) Зарубіжні фільми / Apple TV+ / Новинки 2021 / Біографія / Документальний / Музичний
Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий