Фільми-катастрофи

Людська фантазія безмежна і рано чи пізно кожен хоч на мить, але думає про те, що було б зі світом, якби настав кінець усьому, що ми знаємо сьогодні. Можливо, саме тому люди обожнюють дивитись фільми-катастрофи. Основна сюжетна лінія, за якою можна одразу впізнати такий фільм — глобальна катастрофа, яка охоплює або усю планету, або стосується великого регіону і загрожує життю десятків людей.
Яскраві кадри, потужні спецефекти й могутня стихія, порятунок від якої зможе знайти далеко не кожен. З допомогою цього найпопулярніші фільми-катастрофи дозволять насолодитись та пережити кожен фрагмент разом із головними героями. Ще одна характеристика таких фільмів — людські стосунки. Адже саме у стресових ситуаціях ми бачимо справжню сутність та характер людей. Щоправда, спостерігати за тим як небезпека діє на людину найцікавіше все-таки на екрані.
Найчастіше в центрі сюжету знаходиться якесь масштабне лихо, впоратись із яким людина фізично не здатна. Окрему нішу, яка почала набирати популярності, займають фільми про хвороби та смертельні віруси. Часто таке лихо спричиняють помилки вчених у лабораторіях, які дозволяють вірусу розповсюдитись на усю планету.
Фільми-катастрофи можуть похвалитись чималою різноманітністю жанрів. У цій підбірці знайдеться цікава стрічка для тих, кого цікавлять космічні пригоди, і так само для любителів спостерігати за героями, які намагаються вижити на землі, або рятуються від водних небезпек. Такі фільми часто ілюструють навіть реальні події, свідки яких згодом стають тими, чиї слова лягають в основу сюжету.
Але окрім розважальної, таке кіно має й іншу місію — нагадати, що деякі дії людини й справді можуть привести до катастрофи, наслідки якої важко не лише передбачити, а й нейтралізувати. Яскравим прикладом цього є величезна кількість фільмів, які оповідають про серйозні зміни клімату, або природні катаклізми, що здатні знищити людство. Такі фільми й справді залишають по собі не лише приємні враження, але мимоволі підштовхують до спроб вести інше, менш шкідливе для планети, життя.

Розгорнути ▼